Aylık arşivler: Haziran 2017

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet Chat sitelerinin yenilenen yüzüyle birlikte karşımıza çıkmıştır. Günümüzde hızla değişen teknolojilere ayak uydurmak durumunda kalmaktayız.  Teknoloji kullanımı çoğu yararlı kullanımı sayesinde insanların birbirleriyle anlaşabilmesini bazende istemeden yararsız kullanım yüzünden insanların birbirinden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Bilinmek üzere son zamanlarda hızla artmakta olan teknoloji ürünü olarak insanların birbiriyle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş IRCD yeni yüzleriyle karşımıza gelmektedir. IRCD’ de insanların özgürce birbirlerini tanıyıp dilediğince sohbet etme hizmeti vererek insanların günümüzde yalnızlıktan bunalmalarında ya da iş sıkıntılarından bir nebzede olsa uzaklaşıp tanışma dünyası içerisine girmesine olanak vermiştir. Chat Dünyası zaten geniş kitlelere seslenmektedir. Mobil Sohbet uygulaması ile daha geniş kitlelere hitap edebileceği kaçınılmazdır.

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet ile güdülen amaç insanların dilediğince sohbet edip chat sitelerini daha bir ulaşılabilir hale getirmektir. Mobil Sohbet ile her dilden, her yöreden, her mezhepten, her inançtan insanlarla tanışabilir, onlarla sanal iletişim halinde kalmayıp reele taşıma imkanı sunabilmektedir. Mobil Sohbet ile tüm sohbet odalarımıza bağlanabilir, ücretsiz ve sınırsız sohbetleriniz eşliğinde oyun kanallarımızda oyunlarınızı oynayıp en sevdiğiniz müzikleri dinleyerek saatlerce online olabileceksiniz. Eskiden insanlar sohbet odalarında bulunmak için ya bilgisayar ya da tablet bulundurması zorunluydu. Ama şimdilerde IRCD’nin yenilikleriyle birlikte karşımıza çıkan mobil sohbeti İş yerlerinde, tatilde, yolda, otobüste bile kullanabilir hale geldik. Mobil Sohbet uygulamasında akıllı telefonlarınızdan androirc uygulamasını indirerek mırctaki bütün özellikleri kullanabilirsiniz.

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet ile sohbet odalarımızda bulunma istiyorsanız www.SohbetAsk.net adresine tıklayarak rumuzunuzu (nick,takma ad) alarak sohbete başlayabilirsiniz.7/24 online sohbetin devam ettiği sohbet odalarımızda yeni insanlarla tanışıp belki de aradığınız aşkı bulacaksınız. Mobil Sohbet imkanı ile yüzyüze söyleyemediklerinizi yazarak aktarabileceksiniz karşıdaki insanlara. Mobil sohbet ile sohbetin en seviyeli ve en güvenilir yaşandığı sohbet sitemize hepinizi bekleriz. Güzel sohbetleriniz olması dileğiyle…

Kadınların erkekleri geçtiği 10 alan

Kadınlar düşünce yönünden daima erkeklerden üstün olduklarını iddia etmişlerdir.Fiziksel olarakta önceden bilindiği gibi kadınlar güçsüz görülmektedir ama son zamanlarda bu tezide yıkmışlardır. Artık erkeklerden daha fazla fiziksel işlere yoğunlaşıp kadın gücünü göstermişlerdir. Zaten günümüzde güçlü ekmeğini taştan çıkaran kadınlara imrenerek bakılmaktadır.

Kadınların erkekleri geçtiği 10 alan

01 – YATIRIM

Araştırmalara göre kadınların erkeklerden daha tutumlu olduğu tespit edilmiştir. Ve daha doğru yatırımlar yapmışlardır.

02 – TRAFiK

Kadınların erkeklere göre daha dikkatli araç kullandıkları ve daha az kazaya sebebiyet verdikleri aşikardır.

03 – RAHATLIK

Kadınlar erkeklere göre her konuda daha rahattırlar. Erkekler çabuk sinirlenir ve yanlış kararlar alır fakat kadınlar her zaman rahat bir şekilde düşünür yaptığı şeyin ne getireceğini, sonucunu iyi bilirler. Daha kolay problem çözebiliyorlar.

04 – iŞ HAYATI

Kadınlar erkeklere göre daha iyi ve doğru sektör seçip işsiz kalma olasılığını düşürmektedirler.

05 – YÖNETİCİLİK

Kadınlar daha iyi düşünüp, olayları daha doğru bir şekilde ele aldıkları için yöneticilik anlayışları ve ilişkileri güçlüdür.

06 – GÜZELLiK

Araştırmalara göre kadınlar erkeklere göre daha güzel kalıyor.Kadınlar yaşlıyken bile bakımları sayesinde güzel kalabiliyorlar.

07 – EĞiTiM

Kadınlar bir an önce iş hayatına atılmak için okul hayatını ciddiye alırlar. Eğitimde sürekli araştırmalar halindedirler ve kısa sürede mezun olma çabasındadırlar. Ve eğitim hayatında da erkeklere göre daha başarılıdırlar.

08 – BESLENME

Kadınlar genelde yemelerine içmelerine dikkat ederler. Kilo alınca diyet konusu onlar için vazgeçilmezdir. Ama erkekler bu konuda daha katıdır. Ne kadar kilo alırlarsa alsınlar diyet onlar için sağlıksızdır.

09 – SAĞLIK

Kadınlar iyi beslendikleri için bağışıklık sistemleri erkeklere göre daha güçlüdür. Erkeklere göre daha az hasta oluyorlar. Ve kadınların üretmiş olduğu hormonlar bile bazen onlara direnç sağlıyor.

10 – YAŞAM

Bilimsel araştırmalara göre kadınlar daha uzun yaşamaktadırlar. Kimilerine göre daha az stresli oldukları için kimilerine göre daha sağlıklı beslendikleri için tabi ki hepsinin etkisi olabilir. Ama kadınlar yaşamlarını kaliteli sürdürürler.

Hayatı güzelleştiren püf noktaları

Hayatı güzelleştiren püf noktaları, Son zamanlarda yoğun iş stresi yüzünden insanlar hep asık suratlı, en küçük bir şeye çabuk çabuk sinirlenebilen bir birey haline gelmiştir. Sinirlenmek her ne kadar kötü sonuçlar doğursa da stres kaçınılmazdır. Ama bilinmelidir ki insanlar ne kadar sinirle, stresle iş yapmaya başlarsa o kadar yanlış karar alır. Daha sağlıklı kararlar almak için bir nebzede olsa stresten uzak kalmanızda fayda görülmektedir. Her ne kadar mutluluk insanın kendi elindeyse sinirlenmek, stres oluşturmakta kendi elindedir. Mutlu mu olmak istiyorsunuz?

Öncelikle bedeninizi iyi tanıyın. Sağlıksız beslenmelerden kaçınıp spor yapabilirsiniz. Spor mutluluk için çok önemli bir kavramdır. Bilimsel araştırmalara göre spor yapan bir insanın huzur içinde olması kaçınılmazdır.
Kendinizi tanıyın. Kişi kendinin iyi yanını kötü yanını, neleri sevip sevmediğini iyi bilir. Kendinizi eleştirin fakat bütün olumsuz özelliğinize karşın kendinizi sevin.Hayatı güzelleştiren püf noktaları
Ama ve keşke sözcüklerini hayatınızdan çıkarın. Mutlu olmanızın önemli bir maddesi de budur. Pişmanlıklarınızdan ders çıkarmayı bilin. Kimse dört dörtlük yaratılmamıştır. Yanlışlarınız olacaktır fakat bu yanlışlarınıza keşke olmasaydı demek yerine iyi ki olmuş ve doğuracağı sonucu görmüş oldum diyebilesiniz.
Annenizle daha çok zaman geçirmeye çalışın. Kimi insanlar vardır annelerine her şeyini anlatır. Anneniz sizin arkadaşınız gibidir. Ondan çekinmeyin ve güvenin. Kan bağı olduğu için size yanlış yapacağını düşünmeyin. Alışverişlerinizi, gezmelerinizi annenizle yapın ki göreceksiniz bu annenizi ve sizi mutlu edecektir.
Yakın arkadaşlarınızla bir kahveyi çok görmeyin. İnsanlar sürekli duygularıyla hareket eder ve yanında bu duygularını paylaşacak birilerini arar yanında. Arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz, kafanızın dağılmasını da sağlayacaktır bu.
Sevdiklerinizden destek alın. İnsanlar ihtiyaçları olan canlılardır. Bu ihtiyaçlarımızı bir şekilde yakınlarımıza aktarmamız gerekmektedir. Ve bunu yaparken çekinmeyin.
Sevgiye ve sevmeye odaklanın. İnsanlar duyguları, hormanları nedeniyle sevmek sevilmek ister. Özellikle de kadınlar. Su olmayan bir toprakta ağaç yeşermez, hayatı da bunun gibi düşünebilirsiniz. Sevgi olmayan bir Dünya’da insanlar mutlu yaşayamaz. Ve daima karşılık beklemeden sevin.
Sevgiyle kalın…

Etsiz Çiğ Köfte

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi İçin Malzemeler

  • 6 çay bardağı köftelik  bulgur
  • 1 kuru soğan
  • 1 diş sarımsak
  • 1 yeşil biber
  • 2 yemek kaşığı isot biber
  • 1 kaşık kırmızı pul biber
  • 1 çay kaşık kara biber
  • Tuz, reyhan kurusu
  • 1 kaşık domates salçası
  • 1 kaşık acı biber salçası

Not: Yoğururken kullanmak için konserve domates veya kurutulmuş domates sıcak suda bekletip rondo da çekin harika olur. Bunların hiç biri yoksa 4 – 5 tane taze domates rendesi kullanılabilir.

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi Yapılışı

Merhabalar biz çiğ köfteyi yoğurarak yaparız ıslatma olanı pek sevmiyoruz tarifim bizim gibi yoğurmayı tercih edenlere gelsin. Genelde erkekler yoğurur. Çok lezzetli olur. Tarife gelince tüm malzemeler ( çiğ köfte tepsi olur altı desenli ) soğanlar sarımsak çok küçük doğranır. Baharatlar eklenir ve ara ara domates sosu ekleyerek 25- 30 dk kadar yoğurun. İsterseniz yeşillik maydanoz kullanın ve yoğurma işlemi bitince biraz zeytinyağı bir bardak kadar üzerine gezdirin. Afiyet olsun…